ΝΒΑ: Πανωλεθρία για τους Μπακς – Ήττα από τη χειρότερη ομάδα της Ανατολής

Η Charlotte, η οποία είχε το χειρότερο ρεκόρ στην Ανατολική Περιφέρεια, σημείωσε ρεκόρ NBA στην πρώτη περίοδο

Οι Χόρνετς νίκησαν τους Μπακς με 138-109 στο Μιλγουόκι, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει μια από τις χειρότερες εμφανίσεις του τα τελευταία χρόνια.

Η Charlotte, η οποία είχε το χειρότερο ρεκόρ στην Ανατολική Περιφέρεια, σημείωσε ρεκόρ NBA στην πρώτη περίοδο και ρεκόρ franchise στο ημίχρονο, οδηγώντας σε μια συντριπτική ήττα για Milwaukee και Antetokounmpo.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ είχε 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ανατροπές, 2 φάουλ και 8 κέρδισε φάουλ σε 21:58. Ο Μπόμπι Πόρτις ήταν ο μοναδικός παίκτης των Μπακς που σκόραρε διψήφιο αριθμό, με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από την άλλη, ο Τέρι Ροζιέρ ηγήθηκε των Χόρνετς με 39 πόντους, 2 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο ΛαΜέλο Μπολ έκανε double-double με 24 πόντους και 12 ασίστ. Το Milwaukee θα παίξει με τους Knicks στη Νέα Υόρκη την Τρίτη στις 2:30 π.μ.