Ικανή η Κοπεγχάγη στην Ισπανία με ισοπαλία (1-1) – Δείτε γκολ και αποτέλεσμα στο Conference League

Η Κοπεγχάγη ισοφάρισε σε μια προκλητική αναμέτρηση κόντρα στην Μπέτις στην Ισπανία. Η Κοπεγχάγη είχε δύσκολη εκτός έδρας αποστολή, αντιμετωπίζοντας την Μπέτις και τα πράγματα έγιναν ακόμα δυσκολότερα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, καθώς οι Ισπανοί κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς στο σκορ.

Ο Εζαλζουλί έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα της Ανδαλουσίας στο όγδοο λεπτό του αγώνα, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν και ισοφάρισαν (1-1) με πέναλτι του Ντικς στο 77.

Η Ολίμπια Λουμπλιάνας κατάφερε να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη, στο εντός έδρας παιχνίδι της με την Λασκ. Οι Σλοβένοι επικράτησαν με 2-0 έχοντας για σκόρερ τους Μπλάνκο (14) και Λούκας (81). Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν μετά το 1-0 αλλά δεν τα κατάφεραν.