Πρόγραμμα εθελοντικών στειρώσεων αδέσποτων ζώων συντροφιάς θα υλοποιήσει από την Κυριακή 7/11/2021 έως και το Σάββατο 13/11/2021 ο Δήμος Βέροιας, στο δημοτικό κτηνιατρείο.
Ο Δήμος Βέροιας καλεί τους δημότες που επιθυμούν να συμβάλουν στη στείρωση ενός αδέσποτου ζώου να επικοινωνήσουν με το Δημοτικό Κτηνιατρείο στο τηλέφωνο 2331071336, να αποστείλουν μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στον λογαριασμό [email protected], να το αναφέρουν από το android ή iOS κινητό τους μέσω της εφαρμογής app «ΔΗΜΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ» ή να επικοινωνήσουν με τους εκπροσώπους των συνεργαζόμενων φιλοζωικών σωματείων.
Η στείρωση των αδέσποτων θα γίνει στις εγκαταστάσεις του δημοτικού κτηνιατρείου, στο Ταγαροχώρι, με τη συμβολή των εθελοντών της γερμανικής φιλοζωικής οργάνωσης Tierinsel Umut Evi e.V., της εθελόντριας Γερμανίδας κτηνιάτρου Δρ. Melanie- Elisabeth Stehle του επιστημονικά υπεύθυνου δημοτικού κτηνίατρου, των υπηρεσιακών στελεχών του δήμου Βέροιας και των συνεργαζόμενων φιλοζωικών συλλόγων «Σύλλογος Ζωόφιλων ΖΩ.Η» και «Κιβωτός Ελπίδα».
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο
Ακολουθήστε το politic.gr Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Politic.gr