Αφιέρωση στον Μπάλντοκ από τον Παναθηναϊκό

Αφιέρωση γκολ και αναγνώριση στον Μπάλντοκ από Παναθηναϊκό και άλλες εξελίξεις στην Super League. Οι συμπαίκτες του στον Παναθηναϊκό κράτησαν ανάμεσά τους τη φανέλα του με το 32 στην ομαδική φωτογράφιση πριν από τον αγώνα στο Ηράκλειο. Ενός λεπτού σιγή κι εκεί, όπως σε όλα τα γήπεδα της Stoiximan Super League. Και το γκολ αφιερωμένο σε αυτόν. Ωραίο σουτ του Τετέ μόλις στο 6ο λεπτό και η μπάλα στα δίχτυα. Ο Βραζιλιάνος φιλά το μαύρο περιβραχιόνιο και όλη η ομάδα μαζεύεται στη γραμμή του πλαγίου άουτ και πανηγυρίζει μαζί με τη φανέλα με το 32. Μαζί με τον Μπάλντοκ. Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε νωρίς, αλλά ο ΟΦΗ δεν το έβαλε κάτω και στο 41’ είχε δοκάρι σε σουτ του Γιουνγκ. Δεν ανταπέδωσε όμως και ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη. Ο Ολυμπιακός έμεινε στο 2-2 με τον Λεβαδειακό στο Φάληρο, ενώ ο Παναιτωλικός πάει για Ευρώπη μετά και την εκτός έδρας νίκη επί του Ατρόμητου.

Ο Κολοσσός Ρόδου έσπασε το ρόδι στη φετινή Stoiximan Basket League, παίρνοντας τη νίκη στην έδρα του Λαυρίου με 82-74. Για τη 2η αγωνιστική της Α1 πόλο των ανδρών, ο Ολυμπιακός, μετά το σπουδαίο διπλό στην έδρα της Σαμπαντέλ, επικράτησε και του Απόλλωνα με 15-6 σε ματς που μετέδωσε ζωντανά και το in. Στο τένις, Ράφα Ναδάλ και Νόβακ Τζόκοβιτς τέθηκαν για τελευταία φορά αντιμέτωποι, στον μικρό τελικό του τουρνουά στο Ριάντ σε ένα ματς που ολοκληρώνει μία από τις μεγαλύτερες αντιπαλότητες όλων των εποχών. Στην Αγγλία η Σίτι χρειάστηκε δραματικό φινάλε για το 2-1 επί της Γουλβς. Η Νάπολι με 1-0 επί της Έμπολι ανέβηκε στην κορυφή της Serie A. Η Μπάγερν συνέτριψε 4-0 τη Στουτγκάρδη, πριν τον αγώνα με τη Barcelona που θα μεταδώσει ζωντανά το Mega την Τετάρτη. Στις ΗΠΑ, ο ασταμάτητος Μέσι πέτυχε δεύτερο χατ τρικ σε τέσσερις ημέρες.