ΕΟΔΥ: Πού μπορείτε να κάνετε δωρεάν rapid test σήμερα Παρασκευή

Σε 175 σημεία σε όλη τη χώρα θα βρίσκονται οι ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ σήμερα Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου, για τη διενέργεια δωρεάν rapid test.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Αναλυτικά τα 175 σημεία που μπορείτε να κάνετε δωρεάν rapid test:

  • Δ. Πεντέλης, πλατεία Αγίου Γεωργίου, 09:00-15:00
  • Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης” (09:30-15:00)
  • Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  • Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  • Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
  • Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  • Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  • Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
  • Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
  • Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
  • Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
  • Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
  • Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
  • Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη)12:00-19:00.
  • Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
  • Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30 – 15:00.
  • Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:30-15:00.
  • Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30 – 15:00.
  • Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  • Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  • Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
  • Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  • Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  • Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
  • Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 -12:00
  • Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
  • Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος 09:00-14:00
  • Άνδρος, Χώρα, Κ.Υ., 09:00- 17:00
  • Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  • Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  • Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
  • Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Τριποταμιά, 10:00-11:00
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Καπελίτσα, 11:30-12:30
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Λιβαδάκι, 13:00-14:00
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Λουτρά Ηραίας. 14:30-15:30
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Κακουρέικα, 16:00-17:00
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Κοκκορά, 17:30-18:30
  • Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Ράφτη, 19:00-20:00
  • Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00
  • Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
  • Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
  • Αχαΐα, Ζαχλωρίτικα, Κοινοτικό γραφείο, 09:00-14:30
  • Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  • Αχαΐα, Πλατεία Παναχαϊκής, 09:00-14:30
  • Βοιωτία, Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47, 09:00- 15:00
  • Βοιωτία, Παλιό δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30- 13:45
  • Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
  • Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  • Δράμα, Κοινότητα Σιταγρών, 09:00- 13:30
  • Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  • Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00
  • Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30
  • Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
  • Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  • Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
  • Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
  • Ευρυτανία, Καρπενήσι ΚΑΠΗ, 8:30-13:00
  • Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ,09:00-15:00
  • Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
  • Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-14:30
  • Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25. 09:00 -15:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας 09:00 – 15:00
  • Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
  • Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
  • Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
  • Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
  • Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00
  • Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-15:00
  • Θάσος, Κ.Υ Πρίνου, 08:00-14:00
  • Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  • Θεσπρωτία, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00
  • Ικαρία, Κ.Υ. Ευδήλου, 09:00-16:00
  • Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  • Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  • Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  • Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  • Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  • Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
  • Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
  • Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00
  • Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
  • Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
  • Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου,11:30-12:30
  • Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου ,12:30-14:00
  • Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
  • Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  • Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30
  • Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09.00-14.30
  • Κεφαλληνία, Κοινότητα Κεραμειών (Σχολεία), 10:00-15:00
  • Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  • Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
  • Κιλκίς, Μεγάλη Βρύση, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
  • Κιλκίς, Χωρύγι, Πρώην Δημαρχείο, 12:00-14:00
  • Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  • Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
  • Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
  • Κόρινθος, Ειρηνοδικείο Δερβενίου, Δερβένι Κορινθίας, 09:30-13:30
  • Κως, Οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15- 15:30
  • Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
  • Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 9:00- 15:00
  • Λακωνία, Δήμος Ευρώτα, πλατεία Αγίου Δημητρίου, 9:30-12:00
  • Λακωνία, Δήμος Ευρώτα, πλατεία Γερακίου, 12:30- 14:30
  • Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 8:00-15:30
  • Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 8:00-15:30,
  • Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
  • Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 9:00-15:00
  • Λάρισα, Στέκι Ιπποκράτη, Μανουσάκη 21Α, 8:00-15:30
  • Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ 9:00-12:00
  • Λάρισα, Στέκι Νεάπολης, Κλεάρχου & Πατέρα 74, 8:00-15:30
  • Λάρισα, Ελευθερές, 8:00-10:00
  • Λάρισα, Κοιλάδα, 10:30-12:30
  • Λάρισα, Μάνδρα, 13:00-15:00
  • Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  • Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
  • Λέσβος, Κ.Υ. Μυτιλήνης, 08:30-15:45
  • Λέσβος, Ερμού, Αρχή Αγοράς, 10:00- 14:00
  • Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
  • Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν. Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
  • Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:00-16:00
  • Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
  • Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού (Ιωλκού 408), 08:00-14:00
  • Μαγνησία, Αλμυρός, Αγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.Υγείας), 08:30-11:00
  • Μαγνησία, Βελεστίνο, Έναντι Γηπέδου,11:30-13:30
  • Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  • Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30
  • Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30
  • Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30
  • Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  • Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-15:00
  • Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
  • Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  • Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 09:30 – 14:30
  • Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  • Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
  • Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου, Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  • Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγουμένου Γαβριήλ, 09:00-14:00
  • Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 09:00-14:00
  • Ροδόπη, Κομοτηνή, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, 09:00-14:00
  • Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, 09.00-14.30
  • Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  • Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00–14:00
  • Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
  • Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  • Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
  • Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 09:00- 15:00
  • Τήνος, Κ.Υ. Τήνου, 09:00- 17:00
  • Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  • Τρίκαλα, Ε ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
  • Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-12:00
  • Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης, 08:00-9:30
  • Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
  • Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
  • Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 10:30-15:00
  • Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, 09:00-13:00
  • Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
  • Φλώρινα, Λαιμός Πρεσπών, Αίθουσα Συνεδριάσεων 09:00 – 13:00
  • Φλώρινα, Μελίτη, Κοινοτικό Γραφείο Μελίτης, 08:00 – 13:30
  • Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 8:00-14:00
  • Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  • Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:00-15:00
  • Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30-16:30
  • Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
  • Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 09:00-15:00

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Δείτε επίσης: Άστατος ο καιρός σήμερα: Βροχές και σποραδικές καταιγίδες