ΕΟΔΥ: Σημεία δωρεάν ελέγxου Covid-19

Σήμερα Δευτέρα 29 Νοεμβρίου – Σε 170 κεντρικά σημεία της επικράτειας θα βρίσκονται οι Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ και θα πραγματοποιούν δωρεάν rapid test COVID19.

 

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου είναι τα ακόλουθα:

Δ. Αγ. Δημητρίου, Αγίου Δημητρίου 55 – Δημαρχείο, 09:00-15:00

Δ. Ασπροπύργου, πολιτιστικό κέντρο Δοϊράνη, Γερμανικά, 10:00-14:00

Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “ Σπύρος Λούης” 09:30-15:00

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00

Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “ Περιστέρι”, 12:00-18:00

Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00

Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00

Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00

Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00

Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.

Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11 ,έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.

Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00

Δ.Χαλκηδόνας, κοινοτικό ιατρείο, Βαθύλακκος, 09:30-14:30

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 – 13:30

Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00

Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Βασιλείου, Λυγουριό, 10:30-14:30

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00

Άρτα, Άρτα, Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00

Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-15:00

Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό ΕΠιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, Δημοκρατίας 1, 09:00-16:00

Αχαΐα, Πάτρα, Πλατεία Ψηλά Αλώνια, 09:00-14:30

Αχαΐα, Πάτρα, πλησίον Ιερού Ναού Αγίου Ανδρέα, 09:00-14:30

Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00

Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:15-13:45

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

Δράμα, Κοινότητα Καλής Βρύσης, 09:00- 13:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών, 09:30-12:00

Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 12:30-14:30

Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαΐου 145, 12:30-14:30

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00

Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00

Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ,9:00-15:00

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30

Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00

Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00

Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00

Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00

Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Αμιράς, Δ.Βιάννου, 10:00-13:00

Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πέρδικας, 10:00-14:00

Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00- 16:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00.

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00.

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00.

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00.

Καρδίτσα, T.K Πεδινού Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο,11:30-14:00.

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30.

Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30

Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, Αχαράβη, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Γαλλικός, Πρώην Δημαρχείο, 09:00-11:00

Κιλκίς. Ξυλοκερατιά, Πρώην Δημαρχείο, 12:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:15

Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30

Κως, οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15-15:30

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 9:00- 15:00

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30

Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου 8:00-15:30

Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου και Καΐρη, 8:00-15:30

Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου 8:00-12:00

Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ 12:30-15:30

Λάρισα, Αμπελάκια / Πλατεία 9:00-12:00

Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων 12:30-15:00

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00

Λέσβος, Νέες Κυδωνιές, 10:00- 14:00

Λέσβος, Κ.Υ. Μυτιλήνης, 08:30-15:45

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

Μαγνησία, Παραλία Βόλου, Έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00

Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “ Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30.

Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.

Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30.

Νάξος., Ιατρείο Χαλκειου 7:30-10:00

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 11:00-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30

Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30

Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 09:00-14:00

Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Isobox έμπροσθεν Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Isobox έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου 08:15-14:00

Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30

Σύρος, αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας 9:00- 15:00

Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-14:00

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00

Τρίκαλα, Έ ΚΑΠΗ, 10:00-15:30

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φλώρινα, Αμύνταιο, Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00

Χαλκιδική, Νέα Ρόδα, Κοινοτικό Κατάστημα Νέα Ρόδα, 09:30-14:30

Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30- 16:30

Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 09:00-15:00

Δείτε επίσης: Κηφισιά: Απείλησαν 20χρονο με στιλέτο και τον οδήγησαν στο ΑΤΜ

 

©Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ