ΜΟΤΙΟΝΤΕΑΜ/ΤΡΥΨΑΝΗ ΦΑΝΗ)

Τα αποτελέσματα των εκλογών στην ΕΣΗΕΜΘ

Γνωστά έγιναν τα αποτελέσματα των εκλογών που πραγματοποιήθηκαν πριν λίγες ημέρες στην ΕΣΗΜΕΘ, με την «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ» να λαμβάνει 180 ψήφους.

Αναλυτικά η ΕΣΗΕΜΘ τονίζει:

Τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών που πραγματοποιήθηκαν σήμερα στην Ένωση Συντακτών Μακεδονίας-Θράκης για την ανάδειξη 1) Εννέα μελών του Διοικητικού Συμβουλίου, 2) Τριών μελών της Εξελεγκτικής Επιτροπής, 3) Τριών μελών του Πρωτοβάθμιου Συμβουλίου Καταστατικού Ελέγχου, 4) Πέντε μελών του Συμβουλίου Δεοντολογίας και Καταστατικού Ελέγχου σε Β΄ βαθμό, 5) Πέντε μελών του ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος και 6) Αντιπροσώπων στην ΠΟΕΣΥ, είναι τα ακόλουθα:

Α. Για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής βρέθηκαν 556 ψηφοδέλτια από τα οποία 545 έγκυρα, 3 άκυρα και 8 λευκά.

Β. Για την εκλογή Πρωτοβάθμιου Συμβουλίου Καταστατικού Ελέγχου και Συμβουλίου Δεοντολογίας και Καταστατικού Ελέγχου σε Β΄ βαθμό βρέθηκαν 555 ψηφοδέλτια από τα οποία 529 έγκυρα, 14 άκυρα και 12  λευκά.

Γ. Για την εκλογή των πέντε μελών του ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος βρέθηκαν 555 ψηφοδέλτια από τα οποία 509 έγκυρα, 21 άκυρα και 25 λευκά.

Δ. Για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΠΟΕΣΥ βρέθηκαν 555 ψηφοδέλτια από τα οποία 540 έγκυρα, 5 άκυρα και 10 λευκά.

Α)  ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΣΗΕΜ-Θ

1. Ο συνδυασμός «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ»,που έλαβε 42 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ μία έδρα.

2. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ», που έλαβε 26 ψήφους, δεν καταλαμβάνει  έδρα.

3. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»,που έλαβε 180 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ τρεις έδρες.

4. Ο συνδυασμός «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ», που έλαβε 77 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ μία έδρα.

5. Ο συνδυασμός «ΕπανΕΝΩΣΗ», που έλαβε 57 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ μία έδρα.

6. Ο συνδυασμός «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ», που έλαβε 162 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ τρεις έδρες.

Β)  ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»,που έλαβε 180 ψήφους, καταλαμβάνει δύο έδρες.

2. Ο συνδυασμός «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ», που έλαβε 162 ψήφους, καταλαμβάνει μία έδρα.

Οι υποψήφιοι κάθε συνδυασμού έλαβαν τους ακόλουθους σταυρούς προτιμήσεως:

1) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ»:

 Αβραμίδης Χρήστος του Ευσταθίου16
 Γκίρμπας Ιωάννης του Πέτρου17
 Γρηγοριάδης Παναγιώτης (Πάνος) του Κωνσταντίνου5
 Κάσαρης Παναγιώτης του Νικολάου17
 Μακρής Δημήτριος του Νικολάου15
 Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου25
 Μπάντιος Ιάσων του Νικολάου15
 Μπίκας Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Σπυρίδωνα21
 Πάγκαλος Βασίλειος του Αθανασίου11
 Παπαδράγκα Ευαγγελία του Δημητρίου6
 Πουλημένη Σταυρούλα του Κωνσταντίνου17
 Σπυριδωνίδης Ευάγγελος του Γεωργίου14
 Τσακίρης Παναγιώτης Κωνσταντίνος του Αθανασίου13
 Τσαπανίδου Ευαγγελία του Γεωργίου15
 Τσιχλάκης Δημήτριος του Αντωνίου8
 Τσολακίδης Γεώργιος του Ηλία5
 Φωτόπουλος Νικόλαος του Παύλου20

2) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»

 Ανανιάδου Άννα του Χρήστου18
 Βασβατέκη Καλλιρρόη του Δημητρίου11
 Γραβαλά Ευδοξία του Σωκράτη12
 Μαβίδης Πέσιτς Δημήτριος του Παναγιώτη11
 Χαραλαμπίδης Παναγιώτης του Χρήστου21

3) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:

 Αμαραντίδου Δέσποινα του Παναγιώτη55
 Αναστασιάδης Βασίλειος του Αποστόλου43
 Βοϊτσίδης Ιωάννης του Αναστασίου126
 Γιακουμίδης Γεώργιος του Κωνσταντίνου40
 Γιαννίκη Αικατερίνη του Παναγιώτη20
 Γουσίδης Κωνσταντίνος του Δημητρίου47
 Δαμιανός Δάμων του Γεωργίου30
 Καραμητρούσης Κωνσταντίνος του Αθανασίου50
 Καρράς Νικόλαος του Χρήστου89
 Κομνηνός Ιωάννης του Ρήγα8
 Κοντογιαννίδης Ρωμανός του Τριαντάφυλλου96
 Μαργαριτίδου Στυλιανή του Σωτηρίου32
 Μοσχούλας Άγγελος του Χρήστου70
 Ορφανίδου Όλγα του Γεωργίου29
 Πλήκα Μαρία (Μαρούλα) του Αναστασίου53
 Σπιτσέρης Νικόλαος του Δημητρίου25
 Τσαρούχα Ειρήνη του Νικολάου86
 Τσότσου Βασιλική του Αλεξάνδρου26
 Φακαλής Τιμολέων του Γεωργίου16
 Φιλαργυρόπουλος Φώτιος του Γεωργίου30
 Χαλεπλίδου Χριστίνα του Ιωάννη71

4) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ»

 Ηλιού Θεολόγος του Γεωργίου42
 Κουσιοπούλου Ευανθία του Νικολάου48
 Λαζόπουλος Δημήτριος του Περικλή33
 Σοβιτσλή Φανή του Χρήστου61
 Σταματόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου36
 Χατζηγεωργίου Αλεξάνδρα του Γεωργίου35
 Χριστοφορίδου Σοφία του Κωνσταντίνου46

5) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕπανΕΝΩΣΗ»

 Κατσικογιώργος Χρήστος του Λεωνίδα20
 Κεχαγιά Δήμητρα του Αντωνίου31
 Μυλωνάς Αθανάσιος του Ιωάννη21
 Πεκλάρης Βασίλειος του Αντωνίου45
 Σακισλόγλου Ιάκωβος του Ευστρατίου32
 Στεφανοπούλου Φωτεινή του Δημητρίου39
 Συρμάτσης Δημήτριος του Σκαρλάτου27

6) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»

 Βασβάνη Λεμονιά του Γεωργίου33
 Γιούμπασης Αθανάσιος του Χρήστου8
 Δαδαλιάρας Ευγένιος του Κωνσταντίνου13
 Θεοδοσίου Ειρήνη του Χρήστου16
 Ιωαννίδου Λεμονιά του Αιμιλίου27
 Κανελλάκης Δημήτριος του Βασιλείου13
 Κατσιάνης Γεώργιος του Νικολάου21
 Κοντογουλίδης Βασίλειος του Ηλία131
 Κυριακού Χρυσούλα του Δημητρίου29
 Λεπίδου Ραλλιώ του Χρήστου73
 Μαρτίδου Μελαχροινή του Αναστασίου25
 Μίντζας Στέφανος του Δημητρίου16
 Μόσχοβος Νικόλαος του Ιωάννη18
 Μπλαχοσαβένης (Βένης) Γεώργιος του Δημητρίου19
 Παπαδανιήλ Δανιήλ του Γεωργίου16
 Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου78
 Σαλαμές Αλέξανδρος-Δημήτριος του Γεωργίου15
 Σάμου Χρυσή του Κωνσταντίνου17
 Σιώμος Θωμάς του Θάνου18
 Τουτσίδης Κωνσταντίνος του Ηλία43
 Τσαλικίδης Χρήστος του Σπύρου33
 Τσιλιγγερίδου Κυριακή του Μιλτιάδη34
 Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου40
 Χατζηπαντελής Θεόδωρος του Συναχέρη35

7) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:

 Μουτσάκης Χρήστος του Νικολάου   55
 Μπαχτσεβάνη Αθανασία του Ιωάννη   77
 Ρεπανάς Αντώνιος του Σταύρου    109

8) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «EΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ
»:

  1. Σαπρανίδης Αιμίλιος του Ιωάννη 34
  2. Τσουτσούμης Ευρυβιάδης (Εύρης) του Παντελεήμονα 43

9) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕπανΕΝΩΣΗ»:

  1. Γουλής Κωνσταντίνος του Χριστόφορου 34

10) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΕΝΩΣΗ
»:

  1. Αθανασόπουλος Δημήτριος του Ηλία 67
  2. Διαμαντίδης Δημήτριος του Νικολάου 56
  3. Μαρτίδου Αλεξάνδρα του Ιωάννη 68

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα, εκλέγονται οι κατωτέρω:
ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ»:

  1. Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ»:

  1. Σοβιτσλή Φανή του Χρήστου
    ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕπανΕΝΩΣΗ»:
  2. Πεκλάρης Βασίλειος του Αντωνίου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ –
ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ
»:

  1. Βοϊτσίδης Ιωάννης του Αναστασίου
  2. Κοντογιαννίδης Ρωμανός του Τριαντάφυλλου
  3. Καρράς Νικόλαος του Χρήστου

www.esiemth.gr • [email protected]
ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»:

  1. Κοντογουλίδης Βασίλειος του Ηλία
  2. Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου
  3. Λεπίδου Ραλλιώ του Χρήστου
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ –
    ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ
    »:
  4. Ρεπανάς Αντώνιος του Σταύρου
  5. Μπαχτσεβάνη Αθανασία του Ιωάννη
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»:
  6. Αθανασόπουλος Δημήτριος του Ηλία

Για τα υπόλοιπα όργανα οι υποψήφιοι έλαβαν τις ακόλουθες ψήφους:
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ (ΠΣΚΕ):

  1. Αναγνωστίδου Μαρία του Ιωάννη 84
  2. Βήττας Χρήστος του Δημητρίου 96
  3. Καραούλη Μαρία του Γεωργίου 135
  4. Κουτσαμπάρης Φώτιος του Δημητρίου 160
  5. Πιπερίδης Δημήτριος του Κωνσταντίνου 122
  6. Σπηλιώτη Αφροδίτη του Κωνσταντίνου 131
  7. Στολάκης Ευάγγελος του Σπυρίδωνα 83
  8. Τσαμπάζη Ευθυμία του Δημητρίου 103
    ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΩΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:
  9. Κουτσαμπάρης Φώτιος
  10. Καραούλη Μαρία
  11. Σπηλιώτη Αφροδίτη
    ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΕ Β ́ ΒΑΘΜΟ (ΣΔΚΕ):
  12. Ασλανίδης Νικόλαος του Γεωργίου 169
  13. Δημαράς Νικόλαος του Θεοδώρου 104
  14. Θεολογίδης Σωτήριος του Κλεάρχου 89
  15. Κολοκοτρώνης Άγγελος του Χρήστου 109
  16. Λαδιανός Νικόλαος του Μιχαήλ 123
  17. Μαυραγάνης Ξενοφών του Ευστρατίου 120
  18. Νεράντζης Παύλος του Παναγιώτη 108
  19. Οικονόμου Νικόλαος του Γεωργίου 93
  20. Παπαφωτίου Αριάδνη του Βασιλείου 87
  21. Τανανάκης Πέτρος του Γεωργίου 131
  22. Χαλβατσιώτης Κωνσταντίνος του Γεωργίου 94
    ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΩΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:
  23. Ασλανίδης Νικόλαος
  24. Τανανάκης Πέτρος
  25. Λαδιανός Νικόλαος
  26. Μαυραγάνης Ξενοφών
  27. Κολοκοτρώνης Άγγελος

www.esiemth.gr • [email protected]
ΔΣ ΤΟΥ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ:

  1. Βασβάνη Λεμονιά του Γεωργίου 142
  2. Γιακουμίδης Γεώργιος του Κωνσταντίνου 120
  3. Γουσίδης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 127
  4. Καριζώνη Αικατερίνη του Ιωάννη 128
  5. Κεχαγιά Δήμητρα του Αντωνίου 157
  6. Μισιρλή Σταυρούλα Χριστίνα του Αγαθάγγελου 73
  7. Μπέκα Βασιλική του Χρυσοστόμου 111
  8. Παπαδανιήλ Δανιήλ του Γεωργίου 55
  9. Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου 194
  10. Σιώμος Θωμάς του Θάνου 91
  11. Σταματόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου 60
  12. Τριανταφύλλου Αλέξανδρος του Αστερίου 65
  13. Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου 150
    ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΩΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:
  14. Ρέτζιος Αναστάσιος
  15. Κεχαγιά Δήμητρα
  16. Χατζηεμμανουήλ Μαρία Μάρνη
  17. Βασβάνη Λεμονιά
  18. Καριζώνη Αικατερίνη

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΕΣΥ:
Ο συνδυασμός «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ» συγκέντρωσε 41 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των
υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

  1. Αβραμίδης Χρήστος του Ευσταθίου 7
  2. Γκίρμπας Ιωάννης του Πέτρου 12
  3. Γρηγοριάδης Παναγιώτης (Πάνος) του Κωνσταντίνου 2
  4. Κάσαρης Παναγιώτης του Νικολάου 7
  5. Μακρής Δημήτριος του Νικολάου 12
  6. Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου 26
  7. Μπάντιος Ιάσων του Νικολάου 10
  8. Μπίκας Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Σπυρίδωνα 21
  9. Πάγκαλος Βασίλειος του Αθανασίου 7
  10. Παπαδράγκα Ευαγγελία του Δημητρίου 5
  11. Πουλημένη Σταυρούλα του Κωνσταντίνου 8
  12. Σπυριδωνίδης Ευάγγελος του Γεωργίου 15
  13. Τσακίρης Παναγιώτης Κωνσταντίνος του Αθανασίου 7
  14. Τσαπανίδου Ευαγγελία του Γεωργίου 7
  15. Τσιχλάκης Δημήτριος του Αντωνίου 3
  16. Τσολακίδης Γεώργιος του Ηλία 2
  17. Φωτόπουλος Νικόλαος του Παύλου 12
    Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ» συγκέντρωσε 28 ψήφους. Οι
    σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:
  18. Ανανιάδου Άννα του Χρήστου 20
  19. Βασβατέκη Καλλιρρόη του Δημητρίου 12
  20. Γραβαλά Ευδοξία του Σωκράτη 12
  21. Μαβίδης Πέσιτς Δημήτριος του Παναγιώτη 10
  22. Χαραλαμπίδης Παναγιώτης του Χρήστου 20

Δείτε επίσης: Θεσσαλονίκη: Λήξη συναγερμού – Βρέθηκε ο 13χρονος που είχε εξαφανιστεί στον Λαγκαδά