Η Κόμο προκαλεί αίσθηση με την ανατροπή στο Μπέργκαμο

Η ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής της Serie A… αποκάλυψε τη μεγαλύτερη έκπληξη του πρωταθλήματος μέχρι στιγμής.

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Αταλάντα και την Κόμο διεξήχθη με μία ημέρα καθυστέρηση, λόγω της χθεσινοβραδινής (23/9) αναβολής εξαιτίας της καταρρακτώδους βροχής που έπληξε το Μπέργκαμο. Το συγκρότημα του Σεσκ Φάμπρεγας πέτυχε μία εντυπωσιακή νίκη με ανατροπή, 3-2.

Αξιοσημείωτο είναι ότι οι νεοφώτιστοι είχαν πλησιάσει στο πρώτο τους τρίποντο σε προηγούμενα ματς, ωστόσο δεν τα είχαν καταφέρει για διάφορους λόγους. Αυτή τη φορά, απέναντι στην κάτοχο του Europa League, Αταλάντα, πέτυχαν τρία γκολ πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 15 λεπτά της επανάληψης, σημειώνοντας μία τεράστια ανατροπή και πανηγυρίζοντας δικαιολογημένα.

Οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν νωρίς και φαίνονταν να έχουν το πάνω χέρι στο ματς δέχτηκαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο ξεκίνημα της επανάληψης και δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, προκαλώντας για άλλη μία φορά ανησυχία για την εικόνα τους στην εφετινή σεζόν (μετά από 5 αγώνες έχουν ήδη τρεις ήττες).

Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με το πέναλτι του Λούκμαν στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.