Το πρωτάθλημα συνεχίζεται με 123 αγώνες αήττητος για τον Ολυμπιακό

O Ολυμπιακός διατηρεί το αήττητο σερί του των 123 αγώνων στο πρωτάθλημα, κυνηγώντας νέο ρεκόρ.

Ο Άλιμος απειλούσε τον πρωταθλητή Ολυμπιακό, ο οποίος φανερώνει δυναμική μέσω μεταγραφών. Το σερί δίκαια συνεχίστηκε, καθώς ο Ολυμπιακός πέρασε από τον Άλιμο με 12-10 για τη 2η αγωνιστική της Α1 γυναικών, κόντρα σε όλα τα προγνωστικά. Ο Ολυμπιακός μετράει πια 123 σερί αγώνες αήττητος στο πρωτάθλημα, δικαίως κυνηγώντας το ρεκόρ της Σαμπαντέλ από προ δεκαετίας στην Ισπανία.

Η ομάδα προσπαθεί να ενδυναμώσει όλες τις νεαρές αθλήτριες, με τον Άλιμο και τη Βουλιαγμένη να είναι οι βασικοί αντίπαλοι σε αυτή τη μεταβατική περίοδο. Στο αγώνα, ο Ολυμπιακός, με τη βοήθεια της εντυπωσιακής του άμυνας, κατάφερε να μετατρέψει την κατάσταση από 3-5 σε 8-5 και να ολοκληρώσει την αναμέτρηση επιτυχώς.

Αυτή η νίκη δίνει συνέχεια στην αήττητη πορεία του Ολυμπιακού, η οποία πλησιάζει τα 5,5 χρόνια. Η τελευταία ήττα καταγράφηκε στις 11 Μαΐου 2019, όταν η Βουλιαγμένη επικράτησε με 8-6 στα πέναλτι. Αξιοσημείωτο είναι ότι τα επιμέρους σκορ ανά περίοδο ήταν: 2-1, 3-4, 0-3, 5-4.