Πώς κατάφερε να προκριθεί ο «Δικέφαλος του Βορρά»
Ο ΠΑΟΚ κατάφερε χθες να πάρει την πολυπόθητη πρόκριση στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος επικρατώντας της ΑΕΚ με 1-2 σε ένα παιχνίδι το οποίο επεφύλασσε πολύ μεγάλες συγκινήσεις από το 80ο λεπτό και μετά.
Η «Ένωση» αφού πέτυχε πρώτα δύο γκολ τα οποία ακυρώθηκαν ως οφσάιντ, κατάφερε να προηγηθεί στο 83′ με τον Σιμόες, και να πάρει τον πρώτο λόγο όσον αφορά την πρόκριση. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου όμως δεν είχε πει ακόμα την τελευταία της λέξη, αφού «χτύπησε» δύο φορές στις καθυστερήσεις.
Η πρώτη «βόμβα» ήρθε από τον Γιάσμιν Κούρτιτς στο 90’+5′ ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ με το δεξί πόδι, και το δεύτερο γκολ με το οποίο ο ΠΑΟΚ «σφράγισε» την πρόκριση, το πέτυχε ο Μιτρίτσα δύο λεπτά αργότερα.
Θυμηθείτε τα στιγμιότυπα:
Δείτε επίσης: Τότεναμ-Σαουθάμπτον 2-3
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο