Εντυπωσιακή ανατροπή Ατρόμητου και πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μακάνα Μπάκου, ο οποίος ανατροπή του σκορ με δύο γκολ σε τρία λεπτά, ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Λεβαδειακός μπήκε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 12’ με διαγώνιο σουτ του Γιαννιώτα, ενώ θα μπορούσε να διευρύνει το προβάδισμά του αν η προσπάθεια του Ζίνι στο 25’ δεν είχε βρει το οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι αλλαγές του Πάμπλο Γκαρσία ενίσχυσαν την επίθεση του Ατρόμητου, ο οποίος άρχισε να δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες. Στο 74’ ο Μπάλτσι έχασε ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων, αλλά η συνέχεια ανήκε μόνο στον Ατρόμητο. Στο 77’ ο Μπάκου ισοφάρισε, ενώ υπέγραψε την πρόκριση στο 79’ με γκολ από γύρισμα του Αθανασίου.

Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης (Αρκαδίας)
Κίτρινες: 1’ Μπάκου, 54’ Μίχορλ, 89’ Κίνι, 90’+2’ Αθανασίου