«Μεγαλώνοντας δεν είχα ταλέντο να παίξω μπάλα, αλλά έγινα διαιτητής και κάπως έτσι, μέσα στο γήπεδο των προσφυγικών γνώρισα τον Μάνο Δασκαλάκη και όλος μας ο γάμος ήταν ένα μεγάλο γήπεδο. Έπειτα έγινα γιατρός γηπέδων, γιατί δεν μπορούσα να απέχω ούτε έγκυος», είχε πει η Ρούλα Πισπιρίγκου
«Οι ματιές τους συναντήθηκαν στο γήπεδο την ώρα του αγώνα. Εκεί ένιωσαν το πρώτο τους σκίρτημα και λίγους μήνες μετά ήρθε στη ζωή τους ο καρπός του έρωτά τους». Με αυτά τα λόγια παρουσιάζει ο αρθρογράφος της εφημερίδας «Η Γνώμη» το ολοσέλιδο αφιέρωμα για τον γάμο της Ρούλας Πισπιρίγκου, της μάνας που κατηγορείται γα τον θάνατο της 9χρονης κόρης της και του Μάνου Δασκαλάκη που έγινε στις 4 Οκτωβρίου του 2014.
Ένας έρωτας που έβαλε «Γκολ στην Ευτυχία!», όπως αναφέρει χαρακτηριστικά η εφημερίδα, με στιγμές από τον γάμο τους.
Φωτογράφιση έγινε ακόμα και στο τέρμα του γηπέδου, με την Ρούλα να «σκοράρει στην καρδιά του Μάνου και την μικρή Τζωρτζίνα να κρατάει την μπάλα. Ο 30χρονος θεωρούνταν ένας από τους καλύτερους τερματοφύλακες της Πάτρας. H αγάπη της οικογένειας για το ποδόσφαιρο ήταν τόσο μεγάλη, που την εμφύσησαν και στην πρωτότοκη κόρη τους την Τζωρτζίνα.
Δείτε επίσης: Ρούλα Πισπιρίγκου: Πρόσωπο με πρόσωπο με την Ανακρίτρια για ανθρωποκτονία σε βάρος της κόρης της Τζωρτζίνας
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο