Επίσκεψη στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου, πραγματοποίησε ο πρόεδρος του ΚΙΝΑΛ, Νίκος Ανδρουλάκης.
«Σε λίγες μέρες θα έχουμε περισσότερα κρούσματα, απ’ όσα είχαμε συνολικά το 2020. Η κυβέρνηση, ενώ γνώριζε τι συμβαίνει με την μετάλλαξη Όμικρον στη Δυτική Ευρώπη, δεν πήρε γρήγορα μέτρα αυστηρής υγειονομικής προστασίας», είπε ο κ. Ανδρουλάκης.
«Έχουμε ξεκινήσει ήδη την καμπάνια μας για τον εμβολιασμό. Σπάμε τον φόβο, σπάμε την παραπληροφόρηση, εμβολιαζόμαστε διότι είναι ένα μήνυμα ζωής για μας και τους συνανθρώπους μας», ανέφερε ο κ. Ανδρουλάκης.
«Στηρίζουμε το ΕΣΥ δίνοντας κίνητρα για νέους νοσηλευτές και για κρίσιμες ειδικότητες που χρειαζόμαστε, για να στηρίξουμε ιδιαίτερα τις Μονάδες Εντατικής Θεραπείας και ζητάμε από την κυβέρνηση να επιταχυνθούν οι διαδικασίες, ώστε όπου υπάρχουν εγκεκριμένες πιστώσεις για νοσηλευτές και γιατρούς, να έρθουν γρηγορότερα να στηρίξουν το δημόσιο σύστημα υγείας», υπογράμμισε ο πρόεδρος του Κινήματος Αλλαγής.
Δείτε επίσης: ΚΙΝΑΛ: Προωθεί καμπάνια υπέρ του εμβολιασμού – Δείτε το διαφημιστικό σποτ
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο