«Μένουμε ενωμένοι, μακριά από διχασμούς, και προχωράμε όλοι μαζί με ασφάλεια και αισιοδοξία στην Ελλάδα που αλλάζει» ανέφερε ο πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ.
«Η επέτειος του Πολυτεχνείου αποτελεί ένα διαχρονικό σύμβολο της δημοκρατίας και της ενότητας. Έρχεται να μας υπενθυμίσει τη σημασία της κοινής προσπάθειας για την υπεράσπιση της ελευθερίας και της δικαιοσύνης» τονίζει σε ανακοίνωσή της η ΟΝΝΕΔ.
Επισημαίνει ότι σαράντα οκτώ χρόνια μετά, τα ιδανικά, για τα οποία αγωνίστηκε τότε η νεολαία απέναντι στο δικτατορικό καθεστώς, εξακολουθούν να μας εμπνέουν για να δώσουμε απαντήσεις στις σύγχρονες προκλήσεις για την πατρίδα και τους συμπολίτες μας. «Οι νέοι θα είμαστε για ακόμα μια φορά πρωταγωνιστές στις εξελίξεις, σε μια Ελλάδα που αλλάζει, που τολμά, που δημιουργεί, που προοδεύει» υπογραμμίζει.
Ο πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Παύλος Μαρινάκης ανέφερε: «Σαράντα οκτώ χρόνια μετά, η επέτειος του Πολυτεχνείου αποτελεί για όλους μια υπενθύμιση χρέους προς τη Δημοκρατία. Μένουμε ενωμένοι, μακριά από διχασμούς, και προχωράμε όλοι μαζί με ασφάλεια και αισιοδοξία στην Ελλάδα που αλλάζει. Σε αυτή την Ελλάδα, οι νέοι είμαστε στο επίκεντρο».
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο
Ακολουθήστε το politic.gr Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Politic.gr