Αντιπροσωπείες του ΚΚΕ και της ΚΝΕ βρέθηκαν το πρωί της Πέμπτης (16/11) στον χώρο του Πολυτεχνείου για να καταθέσουν στεφάνι με αφορμή την 50η επέτειο.
Εκ μέρους του ΚΚΕ στεφάνι κατέθεσε η Ελένη Μπέλλου η οποία είναι μέλος του πολιτικού του γραφείου ενώ εκ μέρους του ΚΝΕ στεφάνι κατέθεσε ο Θοδωρής Κωτσαντής ο οποίος είναι γραμματέας του κεντρικού του συμβουλίου.
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2023/11/6029606-600x400.jpg?v=1700128210)
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2023/11/6029598-600x400.jpg?v=1700128174)
Ο τριήμερος εορτασμός για τη συμπλήρωση 50 χρόνων από τον ξεσηκωμό τον Νοέμβρη του ’73 ξεκίνησε χθες Τετάρτη (15/11) και θα κορυφωθεί την Παρασκευή 17 Νοέμβρη με την πορεία προς την αμερικάνικη πρεσβεία.
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2023/11/6029599-600x400.jpg?v=1700128191)
Δείτε επίσης: Πολυτεχνείο 2023: Δρακόντεια μέτρα και 5.000 αστυνομικοί στους δρόμους της Αθήνας