Την δομή ΑμεΑ του Σωματείου Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Αναπηρίες «Ο Ερμής» επισκέφθηκε ο Νίκος Ανδρουλάκης
Μαζί με τον κ. Ανδρουλάκης βρίσκονταν η Β’ Κοινοβουλευτική Εκπρόσωπος και μέλος του Τομέα Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων, Νάντια Γιαννακοπούλου και ο πρόεδρος της ΕΣΑμεΑ και του European Disability Forum, Γιάννης Βαρδακαστάνης.
Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής βρέθηκε στη δομή ΑμεΑ στο Ελληνικό, έδωσε δώρα στα παιδιά, μίλησε με τους γονείς τους και ξεναγήθηκε στην έκθεση ζωγραφικής τους και το εορταστικό Bazaar.
Ακολούθησε ενημέρωση του κ. Ανδρουλάκη σχετικά με τη μετεγκατάσταση της δομής σε νέες κτιριακές εγκαταστάσεις το 2023 στην Αργυρούπολη, την προσπάθεια του φορέα για την δημιουργία Στεγών Υποστηριζόμενης Διαβίωσης και το ειδικό πιλοτικό πρόγραμμα εκπαίδευσης για την παραμονή σε ξενώνα κοντά στις υπάρχουσες εγκαταστάσεις του «Ερμής».
Δείτε επίσης: Ηλιόπουλος: Είμαστε σίγουροι ότι στη χώρα δεν αξίζει η παρακμή του Μητσοτάκη
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο