Ανατροπή και… σφαλιάρα στην ΑΕΚ από την ΑΕΛ στο Κύπελλο

Κλωτσιές, σφαλιάρες, οφσάιντ, δυο δοκάρια και… ολική ανατροπή της ΑΕΛ! Βρήκε περίσσια ψυχή από το τριπλό λάθος του 0-1 και πήρε πανάξια νίκη στο 93’ (2-1) επί της ΑΕΚ σε ματς ροντέο.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιτελικού, η ΑΕΛ έσπασε το αήττητο της ΑΕΚ! Οι «βυσσινί» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή στο AEL FC Arena και διατηρούν το ακέραιο τις ελπίδες τους για πρόκριση στον τελικό. Ο Σοτζέι Μασούντ στο 51΄ άνοιξε το σκορ για την Ενωση,  ισοφάρισε με πέναλτι ο Ναζλίδης στο 57′ και στο 90+2΄ ο Κρίζμαν έγραψε το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Μπόζοβιτς, Μασούρας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γουάλας, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς (90+1΄ Γιοβάνοβιτς), Αγκάνοβιτς (81΄λ.τρ. Αγκάνοβιτς), Ντέλετιτς, Κρίζμαν, Ναζλίδης (86΄ Χούμπτσεφ)

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Μπακάκης, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Χουλτ (80΄ λ.τρ. Γκάλο), Αϊντάρεβιτς, Μοράν, Χριστοδουλόπουλος, Μασούντ, Μπακασέτας, Κλωναρίδης (69΄ Κλωναρίδης)