Το θαύμα του Γιβραλτάρ και η λύτρωση της Ιταλίας στο 92′

Στις αναμετρήσεις της 3ης και της 4ης αγωνιστικής του Nations League, που έχουν ολοκληρωθεί μέχρι στιγμής, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

LEAGUE A

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία-Γερμανία 3-0

Γαλλία-Γερμανία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Γαλλία 2 2-1 4
Ολλανδία 2 4-2 3
Γερμανία 2 0-3 1

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο-Ελβετία 2-1

Ισλανδία-Ελβετία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βέλγιο 2 5-1 6
Ελβετία 2 7-2 3
Ισλανδία 2 0-9 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία-Πορτογαλία 2-3

Πολωνία-Ιταλία 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Πορτογαλία 2 4-2 6
Ιταλία 3 2-2 4
Πολωνία 3 3-5 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία-Αγγλία 0-0

Ισπανία-Αγγλία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ισπανία 2 8-1 6
Αγγλία 2 1-2 1
Κροατία 2 0-6 1

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σλοβακία-Τσεχία 1-2

Ουκρανία-Τσεχία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ουκρανία 2 3-1 6
Τσεχία 2 3-3 3
Σλοβακία 2 1-3 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία-Σουηδία 0-0

Ρωσία-Τουρκία 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ρωσία 3 4-1 7
Τουρκία 3 4-6 3
Σουηδία 2 2-3 1

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία 1-0

Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βοσνία 2 3-1 6
Αυστρία 2 1-1 3
Β.Ιρλανδία 2 1-3 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ιρλανδία-Δανία 0-0

Ουαλία-Ιρλανδία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Δανία 2 2-0 4
Ουαλία 2 4-3 3
Ιρλανδία 2 1-4 1

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ισραήλ-Σκωτία 2-1

Ισραήλ-Αλβανία 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ισραήλ 3 4-2 6
Σκωτία 2 3-2 3
Αλβανία 3 1-4 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Εσθονία-Φινλανδία 0-1

ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία 1-0

Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ 15/10

Εσθονία-Ουγγαρία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Φινλανδία 3 3-0 9
Ελλάδα 3 3-2 6
Ουγγαρία 3 2-3 3
Εσθονία 3 0-3 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νορβηγία-Σλοβενία 1-0

Βουλγαρία-Κύπρος 2-1

Σλοβενία-Κύπρος 16/10

Νορβηγία-Βουλγαρία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βουλγαρία 3 5-2 9
Νορβηγία 3 3-1 6
Κύπρος 3 3-5 3
Σλοβενία 3 2-5 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μαυροβούνιο-Σερβία 0-2

Λιθουανία-Ρουμανία 1-2

Ρουμανία-Σερβία 0-0

Λιθουανία-Μαυροβούνιο 1-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Σερβία 4 5-2 8
Μαυροβούνιο 4 6-3 7
Ρουμανία 4 4-3 6
Λιθουανία 4 2-9 0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Λετονία-Καζακστάν 1-1

Γεωργία-Ανδόρα 3-0

Καζακστάν-Ανδόρα 16/10

Λετονία-Γεωργία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Γεωργία 3 6-0 9
Καζακστάν 3 2-4 2
Λετονία 3 1-2 2
Ανδόρα 3 1-4 2

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μολδαβία-Σαν Μαρίνο 2-0

Λευκορωσία-Λουξεμβούργο 1-0

Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο 15/10

Λευκορωσία-Μολδαβία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Λευκορωσία 3 6-0 7
Λουξεμβούργο 3 7-1 6
Μολδαβία 3 2-4 4
Αγ.Μαρίνος 3 0-10 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν 0-3

Κόσοβο-Μάλτα 3-1

Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα 1-1

Νησιά Φαρόε-Κόσοβο 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Κόσοβο 4 6-2 8
Αζερμπαϊτζάν 4 5-2 6
Φερόες 4 4-7 4
Μάλτα 4 4-8 2

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αρμενία-Γιβραλτάρ 0-1

Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν 4-1

Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ. 16/10

Γιβραλτάρ-Λιχτενστάιν 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Π.Γ.Δ.Μ. 3 8-1 9
Λιχτενστάιν 3 4-6 3
Αρμενία 3 2-4 3
Γιβραλτάρ 3 1-4 3

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ