ΙΝΤΙΜΕ SPORTS

Δεν «Χ»άρηκε ούτε ο Λεβαδειακός, ούτε η ΑΕΛ

Έπειτα από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, Λεβαδειακός και ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Superleague, αποτέλεσμα που δεν άφησε καμιά από τις δύο ομάδες ικανοποιημένη.

Διαβάστε εδώ τις αναλύσεις των κυριακάτικων αγώνων της Superleague (04/11)

Οι φιλοξενούμενοι που μπήκαν πιο αποφασιστικοί στο γήπεδο, κατάφεραν να προηγηθούν στο 13’ με τον Κόεφ, ωστόσο οι γηπεδούχοι που στο δεύτερο ημίχρονο πρέσαραν σε όλο το γήπεδο κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, οκτώ λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα, έπειτα από προσπάθεια του Ιωαννίδη (που λίγο νωρίτερα είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή) και αυτόγκολ του Γκόλια.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τζουζέπε Σανίνο): Επασί, Τσαμπούρης, Αντιλεού, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Καραχάλιος, Μητρόπουλος (65′ Γιακουμάκης), Μανγκά (78′ Ιωαννίδης), Στανόγεβιτς (73′ Όμο), Σαβαντογκό, Μαρκόβσκι

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μόρας (31′ λ. τρ. Γκόλιας), Ζίζιτς, Γρομητσάρης, Καρανίκας, Ντέλετιτς, Ακόστα, Μιλοσάβλιεβιτς, Κοέφ, Πίτι (58′ λ. τρ. Χούμπτσεβ), Μπαργκάν (65′ λ. τρ. Νούνιτς).