INTIME

Κύπελλο Ελλάδος: «Ζωντανός» για την πρόκριση ο Αστέρας

Στο πιο «χορταστικό» έως τώρα ματς των «16» στο Κύπελλο Ελλάδας, η ΑΕΛ επικράτησε με 3-2 του Αστέρα Τρίπολης κι απόκτησε μικρό προβάδισμα για την πρόκριση στους προημιτελικούς της διοργάνωσης.

Η θεσσαλική ομάδα προηγήθηκε 2-0 και 3-1, ωστόσο, οι Αρκάδες βρήκαν τον τρόπο να πετύχουν δυο τέρματα κι έτσι τα πάντα θα κριθούν στη ρεβάνς που θα γίνει σε 2 εβδομάδες στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Το γρήγορο φιλμ του αγώνα

Οι «βυσσινί» έκαναν «εκρηκτικό» ξεκίνημα και στα πρώτα 22 λεπτά είχαν προηγηθεί με 2-0 χαρις στα γκολ των Ντέλετιτς (6’) και Ζίζιτς (22’), αλλά ο Τσιλιανίδης στο 43’ έδωσε… ζωή στο συγκρότημα του Γιώργου Παράσχου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Φατιόν έδωσε ξανά σκορ… πρόκρισης στους Θεσσαλούς, αλλά και πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση με τον Μανιά στο 65΄, κρατώντας έτσι ζωντανές τις ελπίδες για την πορεία της ομάδας στο Κύπελλο Ελλάδος.