Ο Κολοσσός έβαλε «φωτιά» στο «βυθό» της Α1!

Η επανάληψη των τελευταίων 31΄΄ στον αγώνα Λαύριο – Κολοσσός Ρόδου ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του «σμαραγδένιου νησιού» με 71-69, παρότι στο παιχνίδι της 17ης Νοεμβρίου 2018 είχαν πανηγυρίσει οι γηπεδούχοι!

Διαβάστε εδώ την ανάλυση και την πρόταση της αναμέτρησης Ζαλγκίρις – Φενερμπαχτσέ (25/04)

Οι Ροδίτες έφτασαν τους 29 βαθμούς και μετρούν δύο λιγότερους από το Λαύριο, έχοντας αγώνα λιγότερo (με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ), εξ αναβολής από την 22η ημέρα.

Η επανάληψη των τελευταίων 31΄΄ ξεκίνησε και ο Κολοσσός είχε την κατοχή και με το σκορ 69-67 υπέρ του Λαυρίου, αλλά ο Μπράουνινγκ ευστόχησε σε τρίποντο στα 25΄΄(69-70), για να ακολουθήσει φάουλ του Αμερικανού γκαρντ στον Νίξον.

Ο Μιλόσεβιτς έκανε λάθος στα 13΄΄ και στη συνέχεια υπέπεσε σε φάουλ στον Μπιλλή στα 6΄΄. Εκείνος ευστόχησε στη μια βολή (69-71) και εν συνεχεία ο Περράκης αστόχησε στο τρίποντο της νίκης για τους γηπεδούχους.