Με νίκη-ανατροπή αποχαιρετά την Ολλανδία ο ΠΑΟΚ

Με νίκη-ανατροπή αποχαιρέτισε την Ολλανδία ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 2-1 επί της Ντε Γκράαφσαπ, λίγες μέρες πριν τον κρίσιμο αγώνα με τη Βασιλεία για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» σήμερα έριξε αυλαία στην προετοιμασία του καλοκαιριού με το φιλικό παιχνίδι απέναντι στην Ντε Γκράαφσαπ. Στο φιλικό των θεωρητικά βασικών, οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με 2-1, κάνοντας μάλιστα την ανατροπή με τις υπογραφές των Μάτος – Πρίγιοβιτς και κοινό παρονομαστή τον Πέλκα που… «σέρβιρε» για τους συμπαίκτες του. Χαμένο πέναλτι για τους Ολλανδούς στο 88ο λεπτό.

Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού, ήταν η διάθεση που έδειξαν οι παίκτες του «Δικεφάλου» μετά το γκολ που δέχθηκαν και ο τραυματισμός του Βαρέλα που ανησύχησε τους ανθρώπους της ομάδας, με τον υψηλόσωμο στόπερ να αφήνει την θέση του πριν ολοκληρωθεί το 45λεπτο.