ΙΝΤΙΜΕ SPORTS

Στο ρελαντί ο Λεβαδειακός, 4-0 τον Άρη Άβατου

Χωρίς να χρειαστεί να πιεστεί ιδιαίτερα, ο Λεβαδειακός επικράτησε σήμερα με 4-0 του Άρη Άβατου για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27’, όταν ο Στανόγεβιτς με κεφαλιά, νίκησε τους πάντες στον αέρα μαζί και τον τερματοφύλακα Αμουτζάκη για να κάνει το 1-0. Στο 77’ ο Ιωαννίδης μπήκε στην περιοχή και με εύστοχο πλασέ έκανε το 2-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Λιάγκας με ωραία κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Μητρόπουλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε δύο λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα, όταν ο Μητρόπουλος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός: Μπαγίτς, Παντελιάδης (82′ Λιάγκας), Φαβάρο, Κρνέτα, Χατζηλάμπρος, Καθάριος, Όμο, Νανγκίς (66’ Μαρκόβσκι), Στανόγεβιτς (66’ Μητρόπουλος), Σαβαντόγκο, Ιωαννίδης.

Άρης Αβάτου: Αμουτζάκης, Μίλερ, Μπουντακίδης, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Ταχτσίδης, Σαριγιαννίδης, Δόντσος (72’ Ζωσιμίδης), Σιχλοιμίρης, Γκέκας, Κρασώνης (46’ Αριόγλου).