Τεσσάρα στην… βροχή για την Λειψία

Τεσσάρα στην βροχή για την Λειψία στο Alten Forsterei του Βερολίνου. Με το πρώτο ημίχρονο να διεξάγεται υπό από καταρρακτώδη βροχή, η Λειψία σημείωσε τα τρία από τα τέσσερα συνολικά τέρματα που είχε στον αγώνα απέναντι στην Ουνιόν (0-4), ανοίγοντας… λογαριασμό τριπόντων στην εφετινή Μπουντεσλίγκα.

Οι Χάλστενμπεργκ, Ζάμπιτσερ και Βέρνερ σκόραραν στο 16ο, το 31ο και το 42ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ ο Νκουνκού διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 69`.

Στο μεταξύ, ένα γκολ στο πρωτο λεπτό ήταν αρκετό ώστε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης να πανηγυρίσει την πρώτη εφετινή νίκη της στην Μπουντεσλίγκα. Η ομάδα του Χιούτερ, σε αναμέτρηση που έγινε στην «Κομέρτσμπανκ Αρένα», επικράτησε 1-0 της Χοφενχάιμ, χάρη στο τέρμα του Χιντερέγκερ με το ξεκίνημα.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.