Ακόμα μια νίκη για την Μίλαν με τριάρα κόντρα στην Έμπολι

Τέσσερα γκολ μέσα σε δεκαεπτά λεπτά, στο φινάλε, μπήκαν στο “Stadio Carlo Castellani”, απ’ όπου η Μίλαν πέρασε νικηφόρα με 3-1, για την 8η αγωνιστική της Serie A.

Κι ενώ για 79 λεπτά καμία ομάδα δεν είχε βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ο Άντε Ρέμπιτς που είχε περάσει αλλαγή στη θέση του Ζιρού στο 73΄ άνοιξε το σκορ, έξι λεπτά μετά την είσοδό τους για τους «ροσονέρι».

Η Έμπολι είχε απάντηση επίσης με παίκτη που ήρθε από τον πάγκο, τον Μπαϊράμι στο 90΄+2… αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει ακόμη την τελευταία τους λέξη

Ο Φοντέ-Μπαλό Τουρέ το 90΄+4 ουσιαστικά «λύτρωσε» την ομάδα του Μιλάνο για να δώσει ακόμη μεγαλύτερη έκταση στη νίκη της ομάδας του Στέφανο Πιόλι ο Λεάο στο 90΄ +6.Στέφανο Πιόλι ο Λεάο στο 90΄ +6.