Άλμα τετράδας για την Άρσεναλ, 2-0 τη Νιούκαστλ

Άλμα τετράδες για τους «κανονιέριδες» καθώς επιβλήθηκαν με 2-0 της Νιούκαστλ στο Εμιρέιτς στην αναμέτρηση της 13ης Αγωνιστικής.

Η Άρσεναλ παρά το κακό της ξεκίνημα, πέτυχε σήμερα την Τέταρτη νίκη της σε πέντε ματς, πιάνοντας στην τέταρτη θέση την ομάδα της Γουέστ Χαμ.

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο η Άρσεναλ να καρδιοχτύπησε ωστόσο έχοντας σε καλή μέρα τον τερματοφύλακα της μπόρεσε να κρατήσει το «0» και να πάει στα αποδυτήρια με ανέπαφη την εστία της.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Σάκα μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Άρσεναλ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αρτέτα.

Στην θέση του σκόρερ πέρασε ο Μαρτινέλι ο οποίος στο 66ο λεπτό από δύσκολη γωνία «νίκησε» τον Ντουμπράβκα για το 2-0

Τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής: