«Ανέπνευσε» η Καλαμάτα 2-0 τον Εργοτέλη

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου, η Καλαμάτα έφτασε στη νίκη με σκορ 2-0 επί του Εργοτέλη στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου, η Καλαμάτα έφτασε στη νίκη με σκορ 2-0 επί του Εργοτέλη στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του Β΄ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το πρώτο τέρμα σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο πολύπειρος Μάρκο Μαρκόφσκι, ο οποίος ήταν αποδέκτης φάσης διαρκείας στην περιοχή του Τσέλιου. Το πρώτο σουτ του Φελίπε κόντραρε στα σώματα, το δεύτερο του Παυλίδη απέκρουσε ο Τσέλιος, αλλά το τρίτο από τον Μαρκόφσκι ήταν και το  μοιραίο για τον Εργοτέλη. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήρθε και το 2-0, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Νίκο Αναστασόπουλο, για να «κλειδώσει» τη νίκη για τη «μαύρη θύελλα» που προσπέρασε στη βαθμολογία τον Εργοτέλη.

Τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία έχουν ως εξής: