(EUROKINISSI)

Απίστευτη ανατροπή και…νίκη για τον ΟΦΗ στις καθυστερήσεις (vid)

«Θρίλερ» στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ να παίρνει τη νίκη στο τέλος του αγώνα

Ένα απίστευτο παιχνίδι έγινε στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» στο Ηράκλειο, με τον ΟΦΗ να φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό και να καταφέρνει να ανατρέψει το σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αρχικά, το «τριφύλλι» μπήκε μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Μεγιάδο στο 18′ ωστόσο δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα ούτε δέκα λεπτά. Στο 25′ ο Σελίμοβιτς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους σε 1-1, αλλά στο 42′ ο Παλάσιος έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό, με το 1-2 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βιγιαφάνιες στο 74΄με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Λίγο αργότερα, στο 85′ ο Φελίπε ισοφάρισε σε 2-2 και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιλιανίδης «έγραψε» το τελικό 3-2.