Απίστευτη… επιστροφή της Γουέστ Χαμ

Η Τότεναμ πλήρωσε ακριβά τη χαλαρότητα της στα τελευταία λεπτά και έχασε μέσα από τα χέρια της δύο πολύτιμους βαθμούς, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 στη Γουέστ Χαμ, για την 5η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε με 3-0, αλλά τελικά τα «σφυριά» ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο φινάλε. Οι «πετεινοί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Σον, για να φτάσουν σε άλλα δύο τέρματα μέσα στο πρώτο τέταρτο με σκόρερ τον Χάρι Κέιν (8′, 16′).

Στα τελευταία λεπτά οι «Σπερς», όμως, έριξαν αισθητά την απόδοση τους, με αποτέλεσμα η Γουέστ Χαμ να καταφέρει μέσα σε δέκα λεπτά να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει την ισοπαλία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Νωρίτερα, στο 90ο λεπτό η Μπράιτον κατάφερε να «κλέψει» το βαθμό στο Λονδίνο στο ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ζαχά στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 90′ ΜακΑλιστερ.

Στο μεταξύ, τους πρώτους βαθμούς τους στη φετινή σεζόν κατέκτησαν Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Φούλαμ (1-1), στο μεταξύ τους παιχνίδι. Οι «λεπίδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ όταν στο 77′ ο Αντεμόλα Λούκμαν άνοιξε το σκορ για τη Φούλαμ, αλλά ισοφάρισαν στο 85ο λεπτό με πέναλτι του Μπίλι Σαρπ.