Απίστευτο γκολ του Μάντζη σε ισοπαλία ΠΑΣ Γιάννινα – Καμπανιακός στην Super League 2 (vid)

Δείτε το εντυπωσιακό γκολ του Μάντζη που ισοφάρισε τον Καμπανιακό στον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Καμπανιακός. Ο ΠΑΣ Γιάννινα φιλοξενεί τον Καμπανιακό στο παιχνίδι που ανοίγει την 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Φροσύνη στο 10ο λεπτό της συνάντησης και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι και το 36ο λεπτό. Σε εκείνο το χρονικό σημείο ήρθε το γκολ της ισοφάρισης και ίσως το γκολ της χρονιάς. Δείτε το γκολ:

Μετά από σωστή κυκλοφορία των παικτών του Άγιαξ της Ηπείρου, ο Σόρια με κεφαλιά-πάσα έκανε το γύρισμα και ο Μάντζης με ένα θεαματικό ανάποδο ψαλίδι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ένα εντυπωσιακό τέρμα από τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ Γιάννινα, με τον 32χρονο επιθετικό να μιμείται τον Κριστιάνο Ρονάλντο και να βάζει υποψηφιότητα για το γκολ της χρονιάς. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το τρίτο γκολ του έμπειρου στράικερ σε πέντε αναμετρήσεις στη φετινή Super League 2.

Όσον αφορά στο ΠΑΣ Γιάννινα, η ομάδα της Ηπείρου έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές, συγκεντρώνοντας 7 βαθμούς. Ο Καμπανιακός από την άλλη έχει 2 νίκες και 2 ήττες, με 6 πόντους στο ενεργητικό του. Απομένει να φανεί εάν το σημερινό παιχνίδι των δύο ομάδων, που πραγματοποιείται στους Ζωσιμάδες, θα βγάλει νικητή ή εάν θα παραμείνει στο 1-1.