Ασταμάτητη η Τσέλσι με Φέλιξ και Ενκούνκου, θριαμβευτική νίκη 4-0 στο ΟΑΚΑ

Η Τσέλσι έδειξε την κυριαρχία της με νίκη 4-0 επί του Παναθηναϊκού στην 3η αγωνιστική του Europa Conference League. Καταιγιστική είναι η Τσέλσι στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική της League Phase του Europa Conference League.

Η ομάδα του Έντσο Μαρέσκα σκόραρε άλλες δύο φορές μετά το γρήγορο γκολ του Μικάιλο Μούντρικ, με τον Ζοάο Φέλιξ να κάνει το 3-0 και τον Κρίστοφερ Ενκούνκου το 4-0.

Σε άλλη μία επίθεση των Λονδρέζων, ο Μούντρικ βρήκε τον Φέλιξ, ο οποίος δοκίμασε το πόδι του. Η μπάλα κόντραρε στον άτυχο Γεντβάι και κατέληξε στα δίχτυα του Ντραγκόφσκι για το 3-0 στο 55′. Υπενθυμίζουμε ότι οι Μπλε είχαν ανοίξει το σκορ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Φέλιξ. Ο Κιέρναν Ντιούσμπουρι-Χολ βρήκε με ωραία μπαλιά τον Φέλιξ, που με το κεφάλι γύρισε στον Μούντρικ. Ο Ουκρανός μπήκε στην περιοχή, έκανε ο γύρισμα στον Πορτογάλο και εκείνος δεν αστόχησε, γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 48 σκόραραν με τον Μικάιλο Μούντρικ. Ο Πέδρο Νέτο κινήθηκε ωραία από τα δεξιά και έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, με τον Ουκρανό εξτρέμ να βγαίνει πρώτος στην μπάλα και με κεφαλιά να κάνει το 2-0.