Ατρόμητος – ΠΑΣ 1-1: To VAR έσωσε τους Γιαννιώτες (pics)

Με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο τέλος του παιχνιδιού Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον Κλωναρίδη, ο οποίος πέτυχε και το πρώτο του γκολ με την νέα του ομάδα. Μάλιστα στο 15 θα μπορούσαν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους όταν ο Γκαλβάο νικήθηκε από τον Λοντίγκιν  εντυπωσιακά.

Στο 88ο λεπτό σημειώθηκε η φάση που έκρινε το αποτέλεσμα: ο Μίνα βρήκε τον Μορέιρα στο δεύτερο δοκάρι και από κοντά με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι υποδεικνύοντας κόρνερ, αλλά ο διαιτητής με την υπόδειξη του VAR κατακύρωσε το γκολ. Έτσι γράφτηκε το τελικό 1-1