Μπάγερν Μονάχου – Στουτγκάρδη 4-0: Ο Χάρι Κέιν με το χατ-τρικ οδηγεί σε θρίαμβο

Νίκη-παράσταση από την Μπάγερν Μονάχου με πρωταγωνιστή τον Χάρι Κέιν που πέτυχε χατ-τρικ. Σε εκπληκτική βραδιά βρέθηκε ο Χάρι Κέιν, με τον Άγγλο επιθετικό να κάνει σμπαράλια την άμυνα της Στουτγκάρδης, καθώς πέτυχε χατ-τρικ (57′, 61′, 80′) και οδήγησε εκ του ασφαλούς την Μπάγερν Μονάχου στη νίκη με σκορ 4-0 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga. Αξίζει να σημειωθεί πως όλα τα τέρματα επετεύχθησαν στο δεύτερο ημίχρονο, για μία Μπάγερν που επέστρεψε στις νίκες μετά τις ισοπαλίες με Λεβερκούζεν (1-1) και Άιντραχτ (3-3). Έπιασε πάλι κορυφή η ομάδα του Βενσάν Κομπανί (17β.), όπου βρίσκεται μαζί με τη Λειψία. Ακολουθούν Φράιμπουργκ (15β.) και Λεβερκούζεν (14β.).

Στο 57ο λεπτό ο Κέιν βρήκε λίγο χώρο έξω από την περιοχή και με όμορφο συρτό σουτ έκανε το 1-0. Αυτό το γκολ έδωσε φτερά στους Βαυαρούς, που απείλησαν στο 60’ με τον Κέιν και στο επόμενο λεπτό ο Άγγλος φορ σήκωσε μαγικά την μπάλα με το τακουνάκι και από κοντά πλάσαρε για το 2-0. Στο 76’ ο Νίμπελ είπε όχι σε σουτ του Κέιν και στο 77’ ο Άγγλος απείλησε ξανά, ενώ στο 80’ το σουτ του Παλίνια κόντραρε στα σώματα, η μπάλα στρώθηκε στον Κέιν, που από κοντά σούταρε κι έγραψε το 3-0. Στο 89′ ο Μίλερ έστρωσε στον Κομάν κι εκείνος πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι για το τελικό 4-0 της Μπάγερν.