Μπακασέτας: Γκολ και ασίστ στην ανατροπή της Τραμπζονσπόρ

Με τον Τάσο Μπακασέτα να έχει γκολ και ασίστ, η Τραμπζονσπόρ πέτυχε σπουδαία ανατροπή και νίκη με 3-2 επί της Γκέζτεπε, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος

Οι πρωταθλητές βρέθηκαν να χάνουν 2-0 πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, όμως ο αρχηγός της εθνικής ομάδας άλλαξε τη ροή του ματς, δίνοντας την ασίστ για τη μείωση του σκορ από τον Τρεζεγκέ (14΄) και ευστοχώντας σε πέναλτι στο 42΄ για την ισοφάριση.

Η Τραμπζονσπόρ πίεσε ως το τέλος και δικαιώθηκε στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο άλλοτε σέντερ μπακ της Μπαρτσελόνα και της Ντόρτμουντ, Μαρκ Μπαρτρά, πέτυχε με κεφαλιά το νικητήριο γκολ.

Εκτός του Μπακασέτα, βασικός ήταν και ο Μανώλης Σιώπης (αντικαταστάθηκε στο 72΄ από τον Μάξι Γκόμες), ενώ το δεξί άκρο της άμυνας της Γκαζιαντέπ κάλυψε σε όλο το ματς ο Στέλιος Κίτσιου.