Μπαρτσελόνα-Γρανάδα 1-1: Αποδοκιμασίες από τους 20 χιλιάδες οπαδούς για τους Καταλανούς (vid)

Όσο τα λεπτά κυλούσαν, οι Καταλανοί φλέρταραν με ακόμη μια ήττα απέναντι στη Γρανάδα

Η Μπαρτσελόνα βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στην Γρανάδα μετά από μόλις 85” αγώνα, ωστόσο μπόρεσε στο φινάλε να αποτρέψει το κάζο στο Καμπ Νόου βρίσκοντας το γκολ της ισοφάριης στο 90ο λεπτό με τον Αραούχο.

Τα άσχημα ξεκίνησαν με το… καλημέρα για το συγκρότημα του Κούμαν, ο οποίος είδε τον προωθημένο Ντουάρτε να ανοίγει το σκορ μόλις στο 2΄για τη Γρανάδα και τους Μπλαουγκράνα να δέχονται το πιο γρήγορο εντός έδρας γκολ της ιστορίας τους έπειτα από εκείνο του Τόρες πίσω στο 2005.

οι Καταλανοί βρήκαν την απάντηση στο 90ο λεπτό με τον Αραούχο, με το τελικό 1-1 να αφήνει χαμογελαστούς τους φιλοξενούμενους καθώς έφυγαν για δεύτερη σερί χρονιά με θετικό αποτέλεσμα από την Βαρκελώνη όταν μετρούσαν προηγουμένως μόνο ήττες στις 25 τελευταίες επισκέψεις τους!

Οι συνθέσεις:

Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Ντεστ, Έρικ Γκαρσία, Αραούχο, Μπαλντέ (41′ Μινγκέθα), Μπουσκέτς (74΄ Πουτς), Ντε Γιονγκ, Σέρτζι Ρομπέρτο (46΄ Λουκ Ντε Γιονγκ), Κουτίνιο (59′ Γκάβι), Ντεπάι, Ντεμίρ (74΄Πικέ)

Γρανάδα (Ρόμπερτ Μορένο):Μαξιμιάνο, Κουίνι, Ντομίνγκοζ, Έιμπραμ, Εσκουδέρο, Μόντσου, Μίλα, Ετέκι (30′ Μοντόρο), Πουέρτας (66΄Γκοναλόνς), Μαντσίς, Μολίνα (66΄Σουάρες)