Μπαρτζώκας: «Δεν αξίζαμε να κερδίσουμε – Kάναμε χαζά λάθη» (vid)

O προπονητής του Ολυμπιακού στην συνέντευξη τύπου μετά την ήττα από την Ζενίτ με 84-78 αναφέρθηκε στα λάθη της ομάδας του που της στέρησαν την νίκη

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας δήλωσε:

«Συγχαρητήρια στην Ζενίτ για την εμφάνιση και την νίκη. Είχαμε κακή εμφάνιση στην άμυνα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Βελτιωθήκαμε στο κομμάτι αυτό στην γ’ περίοδο. Νομίζω ότι σκόραραν 8-9 πόντους. Αλλά πρέπει να πω ότι χρειαζόμασταν περισσότερα όπως καλύτερο έλεγχο στο ριμπάουντ, περισσότερη κυκλοφορία της μπάλας, καλύτερη βραδιά στα ανοιχτά μας σουτ.

Δεν αξίζαμε να κερδίσουμε, αν και ήταν κλειστό ματς. Όταν έπρεπε να κάνουμε step up κάναμε χαζά λάθη, είχαμε κακή προσέγγιση στην άμυνα και αφήσαμε την Ζενίτ να πάρει αυτοπεποίθηση και να κερδίσει».