Χωρίς ««ελληνικό» γκολ το ποδοσφαιρικό τριήμερο

Κανένας από τους Ελληνες ποδοσφαιριστές, οι οποίοι αγωνίζονται στα «σημαντικά» πρωταθλήματα του εξωτερικού, δεν κατάφερε να σκοράρει το ποδοσφαιρικό τριήμερο που προηγήθηκε. Στα αξιοσημείωτα για τους «λεγεωνάριους», το ντεμπούτο του Χρήστου Δώνη στο ολλανδικό πρωτάθλημα, καθώς αγωνίσθηκε για λίγα λεπτά στην εκτός έδρας νίκη της Φένλο επί της Τβέντε με 1-0, αλλά και η επιστροφή του Κώστα Τσιμίκα στην αποστολή τη Λίβερπουλ, μετά τον τραυματισμό του.

Αναλυτικά η παρουσία των Ελλήνων που αγωνίζονται στο εξωτερικό, έχει ως εξής:

ΑΓΓΛΙΑ:
Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ για το κύυπελλο.

ΙΤΑΛΙΑ:
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Βερόνα με 3-1.
Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα από την Τζένοα με 1-0.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Λάτσιο.
Νίκος Μιχελής (Μίλαν): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Βαγιαννίδης (Ιντερ): Εκτός αποστολής.
Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Εκτός αποστολής.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Ουέσκα): Βασικός (90 λεπτά)στην εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Βιγιαρεάλ.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Κώστας Σταφυλίδης (Χοφενχάιμ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Εκτός αποστολής.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Αντικατέστησε στο 46` τον Στέντζελ στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Φράϊμπουργκ.

ΓΑΛΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης (Λιλ): Εκτός αποστολής.
Τάσος Δώνης (Ρεμς): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Μπρεστ.
Παναγιώτης Ρέτσος (Σεντ Ετιέν): Εκτός αποστολής.

ΣΚΩΤΙΑ
Βασίλης Μπάρκας (Σέλτικ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν): Δεν ειχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Γιάννης Μασούρας (Γκόρνικ): Δεν ειχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Στέφανος Ευαγγέλου (Γκόρνικ): Δεν ειχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΚΑΤΑΡ
Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Κορ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΚΥΠΡΟΣ
Μιχάλης Μανιάς (Ανόρθωση): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ.
Νίκος Καλτσάς (Ανόρθωση):  Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 64` από τον Χριστοφή) στην εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Ανόρθωση): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ.
Σπύρος Ρισβάνης (Ανόρθωση): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
Γιάννης Γιαννιώτας (Απόλλων Λεμεσού): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 82` από τον Ψύχα) στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Νέα Σαλαμίνα.
Χάρης Μαυρίας (Ομόνοια): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ενωσης Παραλιμνίου.
Γιώργος Βαλεριάνος (Πάφος): Η Πάφος φιλοξενείται απόψε από την Καρμιώτισσα.

ΣΟΥΗΔΙΑ
Γιάννης Ανέστης (Γκέτεμποργκ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Η Μπενφίκα υποδέχεται απόψε την Νασιονάλ.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Η Μπενφίκα υποδέχεται απόψε την Νασιονάλ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη επί της Τβέντε με 1-0.
Χρήστος Δώνης (Φένλο): Αντικατέστησε στο 85` τον Μασάς στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Τβέντε.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Τσβόλε.
Τζέιμς Ευμορφίδης (Βάαλβικ): Αντικατέστησε στο 61` τον Ούστινγκ στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Αϊντχόφεν.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βάαλβικ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Αϊντχόφεν.
Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμααρ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Φέγενορντ.
Λάζαρος Ρότα (Φορτούνα Σιτάρντ): Αντικατέστησε στο 52` τον Ανγκα στην εντός έδρας ήττα με 2-1 από τον Αγιαξ.
Νίκος Καρέλης (Ντεν Χάαγκ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Εμεν.

ΒΕΛΓΙΟ:
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Εκτός αποστολής.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Μάριος Οικονόμου (Κοπεγχάγη): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξιάρχης Φούντας (Ραπίντ Βιέννης): Εκτός αποστολής.
Θάνος Πέτσος (Τιρόλ): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 90`+4`) από τον Τόπλιτς στην εκτός έδρας νίκη με 4-2 εππί της ΛΑΣΚ Λιντς.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Νίκος Μπαξεβάνος (Πόλι Ιάσι): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκαζ Μετάν.
Αρης Σοϊλέδης (Στεάουα Βουκουρεστίου): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Βολουντάρι.

ΚΡΟΑΤΙΑ
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ): Βασικός (αποβλήθηκε στο 48` με δεύτερη κίτρινη κάρτα) στην εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Οσιγιεκ.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Γιώργος Κουτρουμπής (Ουϊπεστ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ήττα με 5-0 από την Φέχερβαρ.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Δημήτρης Πέλκας (Φενερμπαχτσέ): Η Φενερμπαχτσέ φιλοξενεί απόψε την Καϊσερισπόρ.
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλανιασπόρ): Η Αλανιασπόρ υποδέχεται απόψε την Ανκαραγκουτσού.
Τάσος Μπακασέτας (Αλανιασπόρ): Η Αλανιασπόρ υποδέχεται απόψε την Ανκαραγκουτσού.
Μανώλης Σιώπης (Αλανιασπόρ): Η Αλανιασπόρ υποδέχεται απόψε την Ανκαραγκουτσού.
Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσερισπόρ): Η Καϊσερισπόρ φιλοξενείται απόψε από την Φενερμπαχτσέ.
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Η Ανκαραγκουτσού φιλοξενείται απόψε από την Φενερμπαχτσέ.
Αλέξανδρος Κατράνης (Χαταγιασπόρ): Αντικατέστησε στο 68`τον Τσαϊτεμέλ, στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Γκαζιαντέπ.
Δημήτρης Χατζηϊσαϊας (Ριζεσπόρ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπασακσεχίρ.