Copa America: Νέα απογοητευτική εμφάνιση για Αργεντινή

Τις αναιμικές έως κακές εμφανίσεις της (και) στο φετινό Copa America συνέχισε τα ξημερώματα της Πέμπτης η Αργεντινή.

Οι μπιανκοσελέστε έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με την Παραγουάη, έχουν απολογισμό μία ήττα και μία ισοπαλία και βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Παρόλα αυτά κρατούν την τύχη στα χέρια τους καθώς με νίκη την τελευταία αγωνιστική επί του Κατάρ θα περάσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η Παραγουάη προηγήθηκε στο σκορ στο 37′ χάρη σε γκολ του Σάντσες, με την ομάδα του Μέσι να είναι κυριολεκτικά αποκαρδιωτική.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάντως βελτιώθηκε αισθητά και έφτασε στην ισοφάριση στο 57ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση του άσου της Μπαρτσελόνα.

Στο 63΄ωστόσο η Παραγουάη κέρδισε πέναλτι όμως ο Αρμάνι απέκρουσε την εκτέλεση του Ντερλίς.