Δεύτερο τρίποντο για τη Γιουβέντους, ανησυχία για Ντιμπάλα (vid)

Σκόραρε αλλά αποχώρησε τραυματίας ο Αργεντινός

Το δεύτερο φετινό της τρίποντο κατέκτησε η Γιουβέντους σε έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Serie A αφού επικράτησε της Σαμπντόρια με 3-2 και πλέον βρίσκεται στην ένατη θέση έχοντας μαζέψει 8 πόντους.

Το σκορ άνοιξε ο Ντιμπάλα νωρίς στο 10ο λεπτό, ωστόσο στο 21′ αποχώρησε τραυματίας. Ο Μπονούτσι στο 43′ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Γιοσίντα.

Στο 57′ ο Λοκατέλι αύξησε εκ νέου τη διαφορά στα δύο γκολ κάνοντας το 3-1 και στο 83′ ο Καντρέβα «έγραψε» το τελικό 3-2.