INTIME SPORTS

Δεν τα κατάφερε ο Σφιντέρσκι – Αποκλείστηκε η Πολωνία

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Πολωνίας η οποία ηττήθηκε από την Σουηδία με 3-2 και έμειναν εκτός EURO.

Η Σουηδία ευτύχησε να ανοίξει το σκορ, ενώ μετά από λίγα λεπτά χρειάστηκε την θεά τύχη για να κρατήσει το μηδέν σε απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Λεβαντόφκι.

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, ήταν πάρα πολύ δραστήριος δημιουργώντας πονοκέφαλο στους Σουηδούς, ωστόσο η Σκανδιναβική χώρα μπόρεσε να κάνει το 2-0 με πολύ ωραίο πλασέ.

Ο Λεβαντόφσκι τότε σήκωσε το όπλο του πετυχαίνοντας λίγα λεπτά μετά ένα απίστευτο γκολ για το 2-1 ενώ λίγα λεπτά μετά με υπέροχη ενέργεια του Σφιντέρσκι που τράβηξε δύο αμυντικούς πάνω του ο Λέβα βρέθηκε μόνος του στην μεγάλη περιοχή κάνοντας το 2-2.

Και πάνω που πίεζε για το 2-3 που θα της έφερνε την πρόκληση, ήρθε το λάθος στην άμυνα το οποίο έδωσε το δικαίωμα στην Σουηδία να βάλει τέλος στην γιορτή κάνοντας το 3-2.