KLODIAN LATO / EUROKINISSI

Δεν τα κατάφερε στην Γερμανία ο Ολυμπιακός – Ήττα με 3-1 από την Αιντράχτ

Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο Ολυμπιακός από την Αϊντραχτ στην Γερμανία, με τους Γερμανούς να δείχνουν την ανωτερότητα τους στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Η ομάδα της Γερμανίας ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση, ωστόσο την καλύτερη φάση την είχε ο Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί στο 9ο λεπτό.

Στο 25ο λεπτό ο Μπορέ ευστόχησε από τα 11 βήματα όταν ο Σίσε ανέτρεψε τον επιθετικό της ομάδας και δέχθηκε την κίτρινη κάρτα χάνοντας το επόμενο παιχνίδι.

Ο Ολυμπιακός είδε την τύχη του να αλλάζει, καθώς άμεση ήταν η απάντηση από τον Μαροκινό επιθετικό Ελ Αραμπί ο οποίος κέρδισε πέναλτι το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα στο 30ο λεπτό.

Η Αϊντραχτ ευτύχησε να πάρει το πρωτάθλημα πριν την λήξη του ημιχρόνου, όταν μετά από εξαιρετική συνεργασία ο Τουρέ βρέθηκε μόνο του μπροστά στο τέρμα κάνοντας το 2-1.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Αϊντραχτ ξεκίνησε πολύ δυνατά και στο 59ο λεπτό ο Καμαντά σκότωσε τις ελπίδες του Ολυμπιακού κάνοντας το 3-1.