Διακοπή Αγώνα: Μαρόκο-Αργεντινή 2-1 μετά από 230 λεπτά στο Σεντ Ετιέν

Η αναμέτρηση μεταξύ Αργεντινής και Μαρόκου στον αγωνιστικό χώρο του Σεντ Ετιέν έλαβε μια ασυνήθιστη τροπή, μετά από τη διακοπή και την επανέναρξη μετά από δύο ώρες, λόγω αμφισβήτησης για γκολ που ακυρώθηκε λόγω τεχνολογικής επέμβασης.

Η ομάδα του Μαρόκου κατάφερε να επικρατήσει 2-1, μετά από σχεδόν 230 λεπτά αγώνα.

Ο αγώνας συνεχίστηκε μετά από την αναγκαστική έξοδο των θεατών, ενώ η Αργεντινή προσπάθησε να διαμαρτυρηθεί για το αποτέλεσμα που προέκυψε.

Στις καθυστερήσεις, το Μαρόκο κατάφερε να προηγηθεί με δύο γκολ, ενώ η Αργεντινή μείωσε το σκορ σε 2-1 μετά από ασίστ του Σιμεόνε.

Η προσπάθεια της Αργεντινής για ισοφάριση δεν ευδοκίμησε, καθώς το γκολ που πέτυχε δεν καταμέτρησε λόγω οφσάιντ.

Ο αγώνας αναμένεται να αποτελέσει θέμα συζήτησης για την απόφαση που λήφθηκε υπέρ της ομάδας του Μαρόκου.