Διακοπή στις καθυστερήσεις του Φίτεσε-Σπάρτα Ρότερνταμ, μπουκάλι χτύπησε τον Οκόγιε

Άκρως επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι της Φίτεσε με την Σπάρτα Ρότερνταμ, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής της ολλανδικής Eredivisie, το οποίο διεκόπη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 1-0 (5’ Νταλμάου).

Οι οπαδοί των γηπεδούχων, πέταξαν μπουκάλι το οποίο χτύπησε και τραυμάτισε τον γκολκίπερ της Σπάρτα Μαντούκα Οκόγιε.

Δευτερόλεπτα αργότερα ένας οπαδός των γηπεδούχων μπήκε μέσα στο γήπεδο και πήγε μπροστά απ’ τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, που του ζήτησε να αποχωρήσει από το γήπεδο.

Ο διαιτητής του αγώνα έχει στείλει προς το παρόν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια και γίνονται διαβουλεύσεις για το αν θα συνεχιστεί το ματς.