Έχασε αλλά θα το…παλέψει η Σάκκαρη

Γνώρισε την ήττα κόντρα στην Μπαντόσα

Την ήττα με 2-0 σετ γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη από την Πάουλα Μπαντόσα αφού ηττήθηκε με 6-7 και 4-6 στα games στον δεύτερο αγώνα της στο WTA Finals του Μεξικού αλλά παραμένει εντός διεκδίκησης της τετράδας.

Μπορεί η Ελληνίδα τενίστρια αρχικά να έκανε ό,τι ήταν δυνατό για να στείλει το πρώτο set στο tie break ωστόσο δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να χάσει με 6-7. Στο δεύτερο σετ, η Μπαντόσα έκανε το break, η Σάκκαρη απάντησε ωστόσο στη συνέχεια το σκορ έφτασε και πάλι στο 3-4.

Η Μπαντόσα είχε κάποια match points, η Σάκκαρη είχε απάντηση αλλά στη συνέχεια δεν κατάφερε να κρατηθεί κι έτσι γνώρισε την ήττα σε έναν αγώνα που διήρκησε 2 ώρες και 6 λεπτά.

Έτσι λοιπόν η Μπαντόσα πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης και η Σάκκαρη περιμένει να δει τι θα συμβεί στο ζευγάρι ανάμεσα στη Σβιόντεκ και τη Σαμπαλένκα, για να γνωρίζει αν τη Δευτέρα που θ’ αντιμετωπίσει τη δεύτερη θα έχει απέναντί της μία παίκτρια αδιάφορη εντελώς καθώς θα έχει αποκλειστεί ή θα αναμένει τενιστικό αίμα κι αγωνιστική άμμο.

Όπως και να ‘χει, η Ελληνίδα θα εξαντλήσει τις πιθανότητές της να πάει στα ημιτελικά.