Έχασε βαθμούς η Γουέστ Χαμ-Κορυφή η Έβερτον

Η Κρίσταλ Πάλας «έσπασε» το σερί της Γουέστ Χαμ, καθώς απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο μίνι ντέρμπι του Λονδίνου.

Έτσι, η Έβερτον βρήκε την ευκαιρία να ανέβει – έστω και προσωρινά – στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τα «σφυριά».

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε δύο φορές στο «Λόντον Στάντιουμ» ωστόσο οι «αετοί» της Πάλας ισάριθμες φορές κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας – δεύτερος φετινός.

Η Έβερτον, από την άλλη, κατάφερε να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το «Αμέρικαν Εξπρές Κομιούνιτι Στάντιουμ», με τον Ντεμαράι Γκρέι να σημειώνει ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς.

Η Νόριτς, με τον Δημήτρη Γιαννούλη να μένει στον πάγκο και τον Χρήστο Τζόλη εκτός αποστολής, γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Λέστερ στο «Κάροου Ρόουντ» ενώ η Σαουθάμπτον στέρησε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων από τη Νιουκάστλ την πρώτη φετινή της νίκη, με τον Τζέιμς Γουόρντ-Πράουζ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.

Στο «Βίλα Παρκ», τέλος, η Άστον Βίλα αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με την Μπρέντφορντ, σε ματς που κρίθηκε στο πρώτο τέταρτο.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής της Premier League έχουν ως εξής: