Εντυπωσιακή Ανατροπή με 4-3 για τη Λιόν κόντρα στη Στρασμπούρ

Τους πρώτους βαθμούς της στο γαλλικό πρωτάθλημα εξασφάλισε η Λιόν, αντίπαλος του Ολυμπιακού στη League Phase του Europa League, επικρατώντας με 4-3 της Στρασμπούρ στην 3η αγωνιστική, σε μία ανατροπή που εντυπωσίασε. Η Στρασμπούρ προηγήθηκε με 1-0, 2-1 και 3-1, όμως από το 58ο λεπτό και έπειτα, οι «λιονέ» ανέβασαν την απόδοσή τους με πρωταγωνιστή τον Ορμπάν, ο οποίος ήρθε από τον πάγκο και σημείωσε δύο τέρματα (65΄ και 72΄). Συνολικά, η Λιόν πέτυχε τρία γκολ μέσα σε 14 λεπτά, μειώνοντας τη διαφορά από τη Στρασμπούρ σε έναν βαθμό, ενώ η ομάδα της Αλσατίας γνώρισε την πρώτη της ήττα.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 3ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος είναι τα εξής:

(44΄ Τολισό, 61΄ Μέιτλαντ-Νάιλς, 65΄ & 72΄ Ορμπάν – 3΄ Νανάσι, 48΄ Αντρέι Σάντος, 58΄ Εμεγκά)