Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τους Μπακς με θρίαμβο στη Φιλαδέλφεια

Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ σημείωσε 30 πόντους, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόσθεσε 25 και οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν τους Σίξερς με 124-109, στην Φιλαδέλφεια, στην πρεμιέρα της σεζόν για τις δύο ομάδες το βράδυ της Τετάρτης.

Ο Λίλαρντ σημείωσε 15 πόντους στην τρίτη περίοδο και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 6/12 τρίποντα, εννέα ριμπάουντ και έξι ασίστ. Από την πλευρά του, ο «Giannis» είχε 8/11 δίποντα, 9/16 βολές, 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 μπλοκ και 3 λάθη σε 31 λεπτά συμμετοχής.

Οι Τόρεαν Πρινς και Μπόμπι Πόρτις σημείωσαν από 16 πόντους για τους Μπακς, οι οποίοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 16 τρίποντα.

Η Φιλαδέλφεια αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Τζόελ Εμπίντ και Πολ Τζορτζ, οι οποίοι αντιμετωπίζουν τραυματισμούς στο γόνατο. Ο Ταϊρίς Μάξεϊ είχε 25 πόντους και ο Άντρε Ντράμοντ είχε 13 πόντους και 11 ριμπάουντ για την ομάδα.

Συναρπαστικό ματς διεξήχθη στο Ίνγκλγουντ, όπου οι Σανς επικράτησαν στην παράταση των Κλίπερς με 116-113 (κ.α. 103-103) στο πρώτο επίσημο παιχνίδι στο νέο γήπεδο των Κλίπερς, Intuit Dome. Ο Κέβιν Ντουράντ σημείωσε 25 πόντους και ο Μπράντλι Μπιλ πρόσθεσε 24 για τους Σανς ενώ για τους γηπεδούχους ο Τζέιμς Χάρντεν είχε 29 πόντους και 12 ριμπάουντ.