Επικρατεί η Κ19 του Ολυμπιακού με 4-0 επί της Κάλεβ Ταλίν στην πρεμιέρα του Youth League

Κ19 του Ολυμπιακού: Εντυπωσιακή νίκη 4-0 επί της Κάλεβ Ταλίν στην πρεμιέρα του Youth League.

Η Κ19 του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει την αντίστοιχη της Κάλεβ Ταλίν στις εγκαταστάσεις του Ρέντη και προηγείται με 4-0 των Εσθονών, στην πρεμιέρα τους στο Youth League. Ο Γιουσούφ έκανε το 1-0 (36′), ο Τουφάκης διπλασίασε τα τέρματα των Πειραιωτών (41′), ο Παναγάκος με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου έκανε το 3-0, και ο Παπακανέλλος μετά τις δύο ασίστ, σκόραρε και ο ίδιος για τους κατόχους της διοργάνωσης.

Ο Αλαφάκης εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο αμυντικός της Κ19, που κινήθηκε στο δεύτερο δοκάρι των Εσθονών, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το εξωτερικό (!) του ποδιού του. Δείτε το 3-0 των Πειραιωτών:

Στο 56ο λεπτό, ο Παπακανέλλος θα κάνει το 4-0 για τον Ολυμπιακό όταν πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, σούταρε με το δεξί και πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ για τους Πειραιώτες. Δείτε το 4-0 από τον Παπακανέλλο:

Τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου ο Παπακανέλλος, στο 36ο λεπτό, μετά από ωραία ενέργεια, έκανε τη σέντρα από δεξιά και βρήκε τον Γιουσούφ, που με δυνατή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους κατόχους του Youth League. Δείτε το 1-0 από τον Γιουσούφ:

Στο 42ο λεπτό, ο Παπακανέλλος δημιούργησε ξανά, όταν τσίμπησε τη μπάλα, αυτή κατέληξε στον Τουφάκη, που πλάσαρε για το 2-0. Δείτε το 2-0 του Ολυμπιακού: