ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI

Έσωσε την παρτίδα στο 103′ ο Παναθηναϊκός

Την παρτίδα στο 97′ έσωσε ο Παναθηναϊκός ο οποίος με πέναλτι ισοφάρισε τον πολύ ανώτερό του Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός εμφανίσθηκε… αγνώριστος στην σημερινή αναμέτρηση και δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα που είχε χτίσει όνειρα για κατάκτηση… αήττητου πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και έπνιξε τον Παναθηναϊκό οι οποίος δεν μπορούσε να δημιουργήσει τίποτα στο μισό του Ολυμπιακού.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να έληξε 0-0 ωστόσο ο Ολυμπιακός κέρδισε τις εντυπώσεις με τον Γιοβάνοβιτς να είναι ιδιαίτερα προβληματισμένος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός δεν άλλαξε την εικόνα του και μάλιστα ο Παλάσιος αποχώρησε με δάκρυα στα μάτια μετά τον τραυματισμό του.

Στο 85ο λεπτό ο Ολυμπιακός μετά την εξαιρετική ενέργεια του Ελ Αραμπί ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με ωραίο σουτ του Μπιελ, με τον Μπρινιόλι για πρώτη φορά σε εκείνη την αναμέτρηση να μην μπορεί να αντιδράσει.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Ολυμπιακός θα φύγει με ένα μεγάλο διπλό ήρθε η ακατανόητη ενέργεια του Αβιλά ο οποίος ανέτρεψε τον παίκτη του Παναθηναϊκού.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σποράρ με τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίζει στο 103ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό.