Φιλική νίκη για ΠΑΟΚ κόντρα στην Χέρακλες

Φιλική νίκη για τον ΠΑΟΚ στην τρίτη του αναμέτρηση επί Ολλανδικού εδάφους, με τον Ολιβέϊρα να κάνει την διαφορά πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ.

Το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ ήρθε μετά από μια πολύ ωραία αντεπίθεση, με τον Καγκάβα να βρίσκει με κάθετη τον Ελ Καντουρί ο οποίος έκοψε στον Ολιβέιρα με τον Πορτογάλο να κάνει το 1-0.

Η Χέρακλες ευτύχησε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ μετά από κόντρα πάνω στο τοίχος και συγκεκριμένα στο Ελ Καντουρί που μπέρδεψε τον Πασχαλάκη.

Μπορεί να είναι ένα φιλικό προετοιμασίας ωστόσο οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδειξαν δίψα για την νίκη η οποία ήρθε με εξαιρετικό κοντρόλ του Ολιβέιρα και σουτ έξω από την περιοχή θυμίζοντας Πρίγιοβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ δεν άλλαξε ωστόσο στα θετικά του ημιχρόνου ήταν η παρουσία του Κούτσια ο οποίος είχε εξαιρετικές τοποθετήσεις και πολύ καλές κινήσεις, χωρίς η μπάλα να θέλει να του κάνει το χατίρι.